לפרטים נוספים
DSCN1102
דגם: DSCN1102
לפרטים נוספים>>
  
לפרטים נוספים
1
דגם: 1
לפרטים נוספים>>
  
לפרטים נוספים
 724
דגם: 724
לפרטים נוספים>>
לפרטים נוספים
DSCN1109
דגם: DSCN1109
לפרטים נוספים>>
  
לפרטים נוספים
765432
דגם: 765432
לפרטים נוספים>>
  

פרגולות

 במאמר זה תוכלו לדעת הכל אודות פרגולות עץ. המאמר יסקור דגמים שונים של פרגולות עץ משלושה סוגים של עצים: טיק, סקויה ואורן. הפרגולות הללו מכילים נתונים טכניים שונים הנושאים עמם יתרונות וחסרונות שחשוב להביע במאמר. אנו סמוכים ובטוחים כי באמצעות מאמר זה תוכלו להתחקות אחר כל המידע הנדרש לכם אודות פרגולות עץ, תוך התמקדות בבחירה המתאימה לצרכים שלכם בצורה מדויקת וממוקדת:

פרגולות מעץ טיק

הטיק הוא עץ אסייתי אשר יובא לדרום אמריקה על ידי האדם הלבן. מטרת הייבוא הייתה צמצום התלות של האדם בחורש הטבעי של יערות הגשם של נהר האמזונס, ויצירת חורש מלאכותי שיחליף את התלות בזה הטבעי. העץ מצאפיין בקושחה שלא קיימת אצל אף עץ: הוא כל כך עבה שלעתים נדמה כי מדובר ביהלום חום! המשמעות – ניתן להציב פרגולות מסוג זה ללא הגנה של פלסטיק, ניילון או זכוכית – תחת השמש והגשם. הטיק כה עמיד שהוא מסוגל לבלום כל השפעה ללא להתקלף, להיסדק או להיחלש. המתנגדים לשימוש בעץ זה יטענו כי הצבתו ביערות האמזונס על מנת להקטין את התלות בעצים הטבעיים למעשה הזיקה להם – שכן היה צורך לכרות חלק מהם על מנת לשתול טיק במקומם. יחד עם זאת, מדובר על פרגולות עץ חזקות במיוחד על אף היותן עשויות עץ.

פרגולות מעץ סקויה

הסקויה, בשונה מהטיק הוא עץ אשר גידולו הטבעי בדרום אמריקה וגם באמריקה התיכונה. סקויה הוא עץ אשר מרבים לכרות אותו ועל כן הוא נמצא בסכנת הכחדה. המעט שנשאר ממנו נמכר ביוקר, אך יחד עם זאת – פרגולות עץ סקוןיה הן פרגולות איכותיות, עם אחריות ממוצעת נגד ריקבון ל 7 שנים.

פרגולות עץ אורן

פרגולות עץ האורן הנן פרגולוצ יפות ומעוצבות, אך חייבות להגיע עם הגנהנ כלשהי מפלסטיק או זכוכית להגנה מפני פגעי מזג האוויר. התרחיש המקובל ביותר בשוק הוא פרגולות עץ אורן שעל גגן ישנה מחיצת זכוכית או פלסטיק להגנה מהגשם ומהחום. ללא מחיצה זו, פרגולות האורן ירבו להתקלף ומשם קצרה הדרך לריקבון מתקדם. בפסקה הבאה תלמדו כיצד בכל זאת ניתן לרכוש פרגולות אלו ללא הגנת הזכוכית.

פרגולות עץ בסינתזה כימית

מדובר בעץ לא חזק כמו האורן שעבר סינתזה אשר חיזקה אותו והפכה אותו להיות חסין מפני ריקבון. פרגולות אלו נרכשות חדשות לבקרים, אך חשוב שעץ זה ישמש רק למוצרים כמו פרגוחות ולא יוצב כחיפוי ע ץ בבית פרטי, למשל. הריח שהוא מפריש גורם לגזים שעלולים להיות רעילים. גזים אלו התפתחו בסינתזה הכימית, ולכן עץ זה לא מומלץ לשימוש פנים.