מערכות בטיחות

מנדפים או ספרינקלרים – מה כדאי יותר?

אנו שומעים הרב על תאונות ושריפות ולפעמים גם על הצתות בזדון. על מנת להימנע ממצבים מסוכנים אלה, ניתן להתקין מערכות לגילוי אש שיצילו חיים וימנו אף אובדן רכוש. דבר ראשון, יש לדאוג לפינוי מידי של המקום. גלאי העשן הם אלה הראשונים שמודיעים לנו על שריפה. במקומות שהם מועדים לשריפות כמו מטבחים של מסעדות, כדאי להתקין מנדפים אך יש להתקין גם ספרינקלרים שתפקידם הוא לכבות את השריפה באמצעות מים. הספרינקלרים נפתחים באופן אוטומטי מרגע התפרצות האש אם שאלתם את עצמכם מנדפים או ספרינקלרים – מה כדאי יותר? אז כדאי כי תתייעצו עם מומחים העוסקים בהרכבה של ציוד למניעת שריפות בבתי עסק כמו מסעדות.
 
החשיבות של מיגון עסק הנמצא בסכנת שריפה מתמדת
 
יש לציין כי בעל מסעדה לא יקבל רישיון עסק, אם לא יהיה לו אישור ממכבי האש לגבי ציוד תקני שדרוש במקום המונע שריפות או מכבה אותן. כאשר תיפנו אל חברות העוסקות בהתקנת מערכות ספרינקלרים ציוד נגד שריפות שאלו אותן את השאלה מנדפים או ספרינקלרים – מה כדאי יותר? לא די בהתקנה של מנדפים הדואגים לפינוי העשן בזמן  בישול וגם שריפה, כי אם יש לדאוג לתחזוקה שלהם. מנדפים שלא יתוחזקו כהלכה, יכולים לגרום לשריפה. על מנת שתהיו בטוחים יש להתקין מעליהם ספרינקלרים שיוכלו לכבות את השריפה בזמן אמת. אז הרי התשובה לשאלתכם מנדפים או ספרינקלרים – מה כדאי יותר?. את המנדפים מנקים באמצעות חברה מיוחדת שמנקה אותם באמצעות קיטור לחץ. יש לרכוש את המנדפים מחברה אמינה שמספקת מנדפים לצורך תעשייתי כמו מטבחים גדולים של בתי מלון וכן, מסעדות.

מומלץ לרכוש גם את האמצעים הידניים לכיבוי אש
 
על מנת  שתהיו בטוחים וכבר רכשתם ציוד כמו מנדפים או ספרינקלרים – מה כדאי יותר? יש לרכוש גם את הזרנוק הידני במידה והאש היא כדולה ומתפשטת במהירות. אל תשכחו כי מוטלת עליכם אחריות כמו העובדים שלכם וכן האורחים הנמצאים במלון או במסעדה או במפעל ששם גם נדרשת התקנה של מנדפים או ספרינקלרים – מה כדאי יותר? יש מוסדות גדולים שמחזיקים בכל הציוד שהוא יקר במיוחד במוסדות גדולים ששם בכל קומה ישנו ציוד לכיבוי והימנעות משריפה.